Ženski rukomet
E-mail
Ispis
PDF

rk-sokol-04Na inicijativu rukometnog podsaveza Čakovec 14. 09. 1961. u Vratišincu je održan rukometni turnir na kojem je nastupila ekipa boreći se za naslov jesenskog prvaka podsaveza.

Zahvaljujući dobroj organizaciji RK ''PARTIZAN'' Vratišinec turnir je uspio iznad očekivanja prema tonu mještana bodrila je igračice koje su nastupale neprekidno od 10-14 sati. Ekipa rukometa iz Macinca osvojila je naslov prvaka, a ekipa domaćina zauzela je četvrto mjesto na turniru. Za domaću ekipu nastupale su: Marija Bursač, Marija Pranklin, Đurđa Sovar, Marija Jezernik, Anđa Zadravec, Barbara Novak, Marija Lisjak, Emilija Lisjak.

Na godišnjoj skupštini rukometnog podsaveza Čakovec 2. 12. 1961. godine između ostalog zaključeno je slijedeće: i pored svih nedostataka podsavez je uspio provesti razna propagandna natjecanja među kojima je naročito uspio ženski turnir u Vratišincu.

rk-sokol-05Ženska rukometna ekipa 'PARTIZAN' Vratišinec veoma je uspješno sudjelovala na ženskom rukometnom turniru u Rijeci, te zauzela solidno 2. mjesto, a kao nagradu za uspjeh, omogućeno im je sudjelovanje na turniru u Titovom Užicu povodom Dana mladosti. U Vratišincu se osjeća nedostatak sportskih sekcija i klubova u koje bi se aktivno uključivala ženska mladež, te je stoga RK SOKOL u svoje redove pored pionirskih i omladinskih uzrasta dječaka uključio i djevojčice OŠ Dr. Vinka Žganca.